Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace

Anketní otázka

Požadujete změnu ve složení vlády ?

ano
ne
Zobrazit výsledky

Už je to tady? – Konec soukromí, říká šéf CIA

04.04 | 12:19   |   Redakce 4   |   komentářů (0)

Nastává éra demokratické totality – neomezeného sledování všech obyvatel? Podle webových stránek dailymail.co.uk to předpovídá ředitel CIA David Petraeus, zkušený válečný veterán, který se zúčastnil vojenských misí v Bosně a na Haiti, od února 2007 do září 2008 války v Iráku. Velel Mezinárodním bezpečnostním podpůrným silám v Afghánistánu. Ředitelem CIA je od září 2011, vystřídal Leona Panettu, který se stal ministrem obrany.

Špión, foto: SXC

Naplňují se předpovědi antiutopistických děl?

Svět, jaký známe z antiutopistických děl Kallocain švédské spisovatelky Karin Boyeové nebo z románu 1984 Gerga Orwella, se brzy stane skutečností. Postačí k tomu, když lidé budou používat moderní domácí techniku. Vyplývá to ze slov šéfa CIA Davida Petrause. Při stahování filmů či hudby z internetu nebo při dalších internetových aktivitách si lidé pořídí i sledování své domácnosti s mnohem lepší účinností než od nejlepších štěnic nebo jiného hmyzu.
Bez svého vědomí si doma sami ochotně nainstalujete odposlech i další sledování.
Pokud se týká zmínky o stahování z internetu, napadne nás, že tato slova jsou skrytou pomocí v antipirátském tažení. Nejde ale jenom o stahování, ale třeba o poslech internetového rádia a používání jiných domácích přístrojů.
Pomocí různých zařízení lze už dnes kontrolovat nejrůznější domácí přístroje od dálkového ovládání po radiobudík.
Sledování podezřelých pomocí televizního přijímače bude znamenat revoluci ve sledování, prohlásil David Petraeus. CIA prý bude schopna za pomoci internetu nebo i rádiových vln, které vycházejí z bytu sledovat tato domácí zařízení.
Ve výsledném chó;ru „spojených“ zařízení bude možné číst jako v knize – a dokonce dálkově ovládané. Nový šéf CIA prorokuje, že s webem propojená zařízení „transformují umění špionáže“.

Transformační technologie

"Transformační" je nadužívané slovo, ale veřím, že pro tyto technologie je to správné označení, říká Petraeus.
Tyto předpovědi Petraeus přednesl při svém vystoupení o možnostech nových technologií ve firmě, která se snaží umísovat procesory a připojení na web do zařízení jako osvětlení nebo pečicí trouby.

IOT - internet věcí

Firma ARM, největší světová společnost zaměřená na výrobu čipů, už předvedla nový procesor s nízkou spotřebou, zabudovatelný do velkých domácích spotřebičů, jako jsou ledničky, myčky nádobí a sušičky. Tyto čipy jsou schopné připojit na internet téměř každý spotřebič. V souvislosti s tím je zaváděn nový pojem „internet věcí“ (IOT).
Internet věcí je koncept sítě (zpravidla bezdrátové) mezi nejrůznějšími objekty. Těmi může být lednička, teploměr, nejrůznější čidla, ale také dnes neznámé nebo nevyužitelné senzory, jimž dává smysl a opodstatnění až zapojení do této sítě. Experti si myslí, že „spojená“ zařízení budou jednoho dne umět sdělit internetu, kde se nacházejí a co dělají a budou pod dohledem počítačů. Takové informace jsou samozřejmě snadno zneužitelné.
Špionážní praktiky tedy čeká revoluce. Zpravodajské služby (a brzy i leckdo jiný) snadno zjistí, kde se zájmové osoby nacházejí, identifikují je a budou je sledovat pomocí technologií, jako radiofrekvenční identifikace, senzorové sítě, malé servery a sběrače energie.

Jde o informace

Je jasné, že nejde jen o špionáž, sledování zločinců a podezřelých, ale o shromažďování nejrůznějších informací o komkoliv a využívání nebo zneužívání těchto informací pro cokoliv.

Zpět   |   Nahoru

wow gold for Sale. www.savorgold.com Provide Free World of Warcraft Guide and Strategy. Professional WOW Gold, diablo 3 gold, runescape gold wow power leveling Store Online,Best Service to Each Customer. Tera gold for guild wars 2 gold and Blade & Soul gold and Swtor Credits on safe online store,one more click to buy runescape gold , buy Swtor Credits cheap,safe, Fast delivery and Low prices!

Aktuálně

Nejvíce Vás zajímá

TOPlist
0.19156289100647