Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace

Anketní otázka

Požadujete změnu ve složení vlády ?

ano
ne
Zobrazit výsledky

Plzeň bude přidělovat potraviny nejchudším

12.10 | 08:01   |   Redakce 4   |   komentářů (0)

Rozvírající se nůžky mezi nejbohatšími a nejchudšími rodinami v České republice v praxi - počet dolarových milionářů v ČR stoupl za loňský rok o třetinu, plzeňská radnice začne rozdávat potraviny nejpotřebnějším.

Zdroj: sxc.hu

Plzeňští zastupitelé vyčlenili 6. října 300 000 korun na potravinovou pomoc pro obyvatele Plzně žijící v hluboké bídě. Těch je ve městě asi pět set, většinou jde o rodiny dlouhodobě nezaměstnaných s více dětmi. Polovinu částky bude rozdělovat charita, druhou polovinu občanské sdružení Naděje spolupracující s dalšími neziskovkami, které mají zmapované, kdo pomoc potřebuje. Podle Davida Svobody z občanského sdružení Naděje se jedná
o nejzákladnější potraviny, jako je mouka, luštěniny, cukr, zelí, olej, sušené mléko, výjimečně sunar a kojenecká výživa. Potraviny by se měly vydávat koncem října po vyhodnocení požadavků na druh a množství.
Alena Hynková , vedoucí odboru sociálních služeb plzeňského magistrátu, očekává v příštím roce zvýšení počtu nejchudších . Chtěla by získat peníze i pro rok 2012, a uvítala by také zapojení kraje.
Potravinová pomoc by měla omezit nárůst negativních jevů, které se na chudobu nabalují, počínaje ztrátou bydlení a kriminalitou konče.

Zpět   |   Nahoru

TOPlist
0.1256148815155