Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace

Anketní otázka

Požadujete změnu ve složení vlády ?

ano
ne
Zobrazit výsledky

Kam za dobrým jídlem a pitím? Na festival Znojemský hrozen

12.09 | 16:29   |   Redakce 4   |   komentářů (0)

Ovšem pozor! Jídlo a pití bude v prvním plánu na televizních obrazovkách a ve zvukové podobě na rozhlasových vlnách. Ale nebojte se, příležitostí něco dobrého ochutnat tu bude také dost. Již 13. ročník Mezinárodního televizního a rozhlasového festivalu Znojemský hrozen, který je zaměřen na filmy a pořady o gastronomii, proběhne od 14. do 16. září ve Znojmě.

Zdroj: sxc.hu

Festival Znojemský hrozen chce především seznámit odborníky i veřejnost s tím, co je nového v rozhlasové i televizní tvorbě zaměřené na gastronomii. Podle Ivana Vodochodského, předsedy televizní a filmové poroty, bude z čeho vybírat. Přišlo 220 filmů z celého světa, nejméně třicet z nich je kvalitních.Zajímavé jsou podle jeho slov snímky z asijských zemí, které ukazují tradiční způsoby výroby jídel. Zajímavý má být také trend nazvaný jak jedli naši předci, značí to návrat k přírodě, k pomalému vaření a využívání sezó;nních potravin v jejich přirozené vegetační době.

Ředitel festivalu Znojemský hrozen JUDr. Jiří Mejstřík říká: Když jsme před více než třinácti lety uvažovali s Ladislavem Jíšou o gastronomicko-vinařském festivalu, který do té doby u nás zcela chyběl, netušili jsme, jakým celosvětovým fenoménem se toto zdánlivě nenápadné a všední téma stane. Gastronomie, sommeliérství, kulinární cestování a poznávání jiných kultur v této oblasti zaplnilo obrazovky televizí na celém světě, každý pořádný novinový nebo časopisecký titul má své gastronomické a vinařské přílohy, v knihkupeckých regálech najdete metry knih na toto téma. Od tohoto fenoménu se odvíjí také počet děl, přihlášených do festivalové soutěže o Zlatý znojemský hrozen.“

I letos proběhne oblíbená juniorská sommelierská soutěž Grand prix sommelier junior 2011, odborné semináře pro pivovarníky a sládky nebo fó;rum o českých potravinách.

Na festivalu ale nejsou jen filmy a pořady zaměřené na gastronomii. Návštěvníci mohou v průběhu tří festivalových dní ochutnat tradiční pokrmy Chorvatska či Nizozemského království, u stánků na Masarykově náměstí mohou ochutnat regionální potraviny, prohlédnout si výstavu dětských kreseb Plný talíř malování, podívat se na Gastronomické grotesky nebo zajít do chrámu sv. Mikuláše na koncert operního zpěváka Karla Vágnera za kytarového doprovodu Lubomíra Brabce.

Zpět   |   Nahoru

wow gold for Sale. www.savorgold.com Provide Free World of Warcraft Guide and Strategy. Professional WOW Gold, diablo 3 gold, runescape gold wow power leveling Store Online,Best Service to Each Customer. Tera gold for guild wars 2 gold and Blade & Soul gold and Swtor Credits on safe online store,one more click to buy runescape gold , buy Swtor Credits cheap,safe, Fast delivery and Low prices!

Aktuálně

Nejvíce Vás zajímá

TOPlist
0.21328902244568