Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace

Anketní otázka

Požadujete změnu ve složení vlády ?

ano
ne
Zobrazit výsledky

Další úspěch vinaře Josefa Valihracha z Krumvíře

04.04 | 10:58   |   Redakce 4   |   komentářů (0)

Na výborném čtvrtém místě se na světové přehlídce vín odrůdy Chardonnay ve Francii umístil se svým vzorkem moravský vinař Josef Valihrach.

Vinná réva, foto: SXC

Soutěžní vzorek, se kterým přijel do Francie na mezinárodní přehlídku vín odrůdy Chardonnay vinař Josef Valihrach z Krumvíře na Břeclavsku, byl oceněn porotou nejlépe ze zahraničních vín. Celkem soutěžilo 908 vzorků vín ze 43 zemí. 
Není to zdaleka jediný úspěch tohoto vinaře.
Loni v září se konal na zámku Lednice první ročník Světového dne ledového vína.
Pořadatelé Světového dne ledového vína oslovili asi 5000 vinařů z celého světa, kteří se produkci slámového a ledového vína věnují. Nakonec se v Lednici sešlo 82 vzorků od 42 vinařů. K účasti pořadatelé vyzvali jen vinaře, kteří ledová vína vyrábějí tradiční cestou, a nechladí je tedy v takzvaných kryokomorách.
Nejúspěšnějším účastníkem prvního ročníku mezinárodní vinařské soutěže Světový den ledového vína se stal Josef Valihrach z Krumvíře. V soutěži slámových a ledových vín získal dvě ze čtyř velkých zlatých medailí. Další dvě putovaly do Chorvatska a Kanady. Česká účast byla úspěšná, místní vinaři získali i většinu ostatních medailí. Velké zlaté medaile získal za Veltlínské zelené a Neuburské, obojí v podobě ledového vína. Ocenění jej potěšilo i překvapilo, protože se podle svých slov na sladká vína nespecializuje. Ledové víno je podle něj každý rok třešničkou na dortu. Vyrábí se ho jen malé množství. "Někteří to zkoušejí ve velkém, ale není to ono," říká Valihrach.

Josef Valihrach patří k nejčastěji oceňovaným vinařům v České republice, je mimo jiné několikanásobným držitelem ceny Vinař roku.

Zpět   |   Nahoru

wow gold for Sale. www.savorgold.com Provide Free World of Warcraft Guide and Strategy. Professional WOW Gold, diablo 3 gold, runescape gold wow power leveling Store Online,Best Service to Each Customer. Tera gold for guild wars 2 gold and Blade & Soul gold and Swtor Credits on safe online store,one more click to buy runescape gold , buy Swtor Credits cheap,safe, Fast delivery and Low prices!

Aktuálně

Nejvíce Vás zajímá

TOPlist
0.32151198387146